Shoes Viking
Viking je jedním z prvních výrobců obuvi, který využívá známou technologii GORE-TEX® ve svých výrobcích a to již od roku 1992.Norské podnebí, což znamená vlhké podmínky a teploty, které se neustále mění z ledové zimy v teplo a naopak, volá po nepromokavé a prodyšné technologii. Právě GORE-TEX® je tou technologií. Tato membrána pracuje v zásadě stejně jako lidská kůže, pouští vlhkost ven a nepustí vodu dovnitř. Pro vaši nohu to znamená, že bude vždy v suchu a teplu a to i v těch nejhorších podmínkách. GORE-TEX® je také technologie odolná větru. Díky tomu všemu dohromady je bota s technologií GORE-TEX® plně vybavená a funkční. Proto je nezbytné mít tyto boty na nohou při pohybu v náročném terénu.
VODĚODOLNOST (WATERPROOFNESS) – vrchní vrstva je vodovzdorná, ale GORE-TEX® je membránou naprosto odolnou vůči vodě a zabraňuje vodě natéct dovnitř.
PRODYŠNOST (BREATHABILITY) – GORE-TEX® je membrána skládající se z miliónů mikroskopických pórů, které pouštějí vlhkost ven a poskytuje tím vaší noze sucho, teplo a pohodlí.
Více na goretex.cz