Shoes Viking

UGC – Ultimate Grip Koncept –„koncept maximální přilnavosti“

UGC byl původně vyvíjen pro lovecké boty a boty do hor. Vše fungovalo nad očekávání. Proto jsme UGC přizpůsobili tak, aby byl použitelný v širším rozsahu. Dnes se UGC hodí do širší topografie, terénu a měnících se klimatických podmínek. Jednotlivé typy UGC podešve vyjadřují jejich specifické využití, ale mají i společné vlastnosti. Přilnavost, pohlcení nárazů, stabilita – to jsou 3 hlavní faktory, kvůli kterým jsme UGC podešev vyvinuli. UGC podešev byla navržena a vyvinuta firmou Viking Footwear. Maximální přilnavost je dosažena kombinací vlastností přírodního kaučuku se specifiky daného typu podešve. Směsi kaučuku poskytují optimální přilnavost a odolnost proti sešlapání a obrušování podešve. Povrch kaučuku s pružnými zarážkami je přilnavý i na kluzkém a zledovatělém povrchu. Zarážky jsou umístěny v různých polohách tak, aby jste se cítili stabilně bez ohledu na to, v jaké pozici stojíte. Odvádění vody z podešve a její struktura jsou přizpůsobeny jednotlivým potřebám každého modelu. Některé UGC podešve mají nasazovací ocelové trny k dosažení maximálního protismyku.

STABILIZER – STABILIZÁTOR (ocel, TPU, Nylon)

Pevná ocel a plastové součásti jsou vyladěny tak, aby stabilita při otáčení se a měkkost podešve vyhovovali přirozené chůzi. Složky stabilizátoru se vyskytují uprostřed podešve a mezipodešve. Využitím všech funkcí této boty zdoláte jakýkoliv terén.

SHOCK ABSORBENT – POHLCOVÁNÍ NÁRAZŮ (PU, EVA, kaučuk)

Noha má dvě náchylné části, na patě a na přední části nohy. UGC podešev zvlášť chrání tato místa, protože je vybavena materiály pohlcující nárazy jako PU, EVA nebo kaučuk. Odpružující efekt podešve způsobuje to, že se bota nevyzouvá tlakem boty.